Vritet futbollisti 21-vjeçar 

Futboll

Vritet futbollisti 21-vjeçar 

Nga: K.G. Më: 27 janar 2021 Në ora: 12:23
Vritet futbollisti 21-vjeçar 

Një ngjarje e pazakontë dhe tronditëse ka ndodhur në futbollin rus. 

Sipas mediave ruse, 21-vjeçari Yegor Drobish, anëtar i ekipit Irtysh, u vra kur po kthehej për në shtëpi gjatë mbrëmjes së bashku me një mik.

Siç raportohet, të dy ishin nën ndikimin e alkoolit kur u sulmuan nga persona të panjohur, të cilët ishin të pajisur me thika.

Futbollisti fatkeq vdiq në vend, ngase u godit me thikë në zemër, dhe shoku i tij aktualisht është në reanimacion, ku mjekët po luftojnë për jetën e tij.

Policia ka filluar një aksion të gjerë për t’i gjetur vrasësit.
Yegor Drobish ka luajtur tre ndeshje për ekipin e parë të klubit rus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat