Formacionet zyrtare, Milan – Manchester United: “San Siro” arenë e dy klubeve të mëdha

Futboll

Formacionet zyrtare, Milan – Manchester United: “San Siro” arenë e dy klubeve të mëdha

Më: 18 mars 2021 Në ora: 20:01
Milan – Manchester United

Milani do ta pres Manchester Unitedin në kuadër të ndeshjes kthyese të 1/8 të Ligës së Evropës.

Ndeshja e parë e zhvilluar në “Old Trafford” ishte mbyllur baras 1-1, duke lënë gjithçka hapur për ndeshjen e dytë.

Stefano Pioli do të luajë nga minuta e parë me emra si Samu Castillejo në sulm, ndërsa Zlatan Ibarahimovic mbetet në bankë.

Në anën tjetër Ole Gunnar Solskjer për këtë ndeshje ka zgjedhur Bruno Fernandesin dhe Marcus Rashordin në sulm.

Ndeshja fillon në ora 21:00.

Milan: Donnarumma; Kalulu, Kjaer, Tomori, Theo Hernández; Meïté, Kessié; Saelemaekers, Çalhanoglu, Krunic; Castillejo.

Man Utd: Henderson; Wan Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw; McTominay, Fred; James, Bruno Fernandes, Greenwood; Rashford.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat