Prishtinasi kërcënon gruan

Kronikë e zezë

Prishtinasi kërcënon gruan

Më: 13 janar 2021 Në ora: 10:44
Foto ilustrim

Një grua ka raportuar në Polici se bashkëshorti ka ushtruar dhunë psikike dhe e ka kërcënuar.

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Prishtinë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.

Po ashtu, gruaja ka njoftuar Policinë se bashkëshorti ka probleme psikike.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar se bashkëshorti i saj mashkull kosovar ka ushtruar dhunë psiqike dhe kërcënim ndaj saj. Sipas ankueses i dyshuari ka probleme psiqike. I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje”, bëhet e ditur në raportin e policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat