​Vjedhin 12 telefona, dy të arrestuar

Kronikë e zezë

​Vjedhin 12 telefona, dy të arrestuar

Më: 18 janar 2021 Në ora: 10:40
Foto ilustrim

Dy persona janë arrestuar në Podujevë, pasi që të njëjtit në një lokal kanë vjedhur 12 telefona në vlerë të 1950 euro.

Tek njëri nga të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një telefon Samsung që dyshohet se është vjedhur në lokalin mobi shop.

Në konsultim me prokurorin dhe me urdhër verbal të gjyqtarit të procedurës paraprake është bërë edhe një kontroll –bastisje por nuk është gjetur asgjë e dyshuar.

Dy të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat