Rrëfehet qytetari në polici: Në 2017 babai dhe vëllai i gruas tentuan të më vrisnin

Kronikë e zezë

Rrëfehet qytetari në polici: Në 2017 babai dhe vëllai i gruas tentuan të më vrisnin

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 08:55
Foto ilustrim

Gjatë ditës së djeshme një person në Pejë ka njoftuar policinë e Kosovës për një rast të tentim vrasjes, që sipas tij ka ndodhur përgjatë vitit 2017.

I njëjti konsideron se babai dhe vëllai i bashkëshortes kanë shtënë në drejtim të tij me armë zjarri.

“TENTIM VRASJE

Rr. UÇK-së, Pejë dhjetor 2017-NN.  Me 11.06.2021 viktima mashkull  kosovar ka raportuar se në dhjetor 2017, pas një mosmarrëveshje, dy të dyshuarit  babai dhe vëllai i bashkëshortes së tij, të dyshuarit meshkuj  kosovarë,  kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të tij derisa ka qenë në veturë.  Si pasojë, i nijeti kishte pësuar lëndime trupore dhe i ishte dëmtuar vetura (sipas deklaratës së tij). Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin e policisë së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat