​Tri raste të lëndimit në punë

Kronikë e zezë

​Tri raste të lëndimit në punë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 10:55
Foto ilustrim

Tre persona janë lënduar derisa punonin në Gjakovë, Ferizaj dhe një fshat të Malishevës.

Rasti i parë është raportuar në Ferizaj, ku viktima mashkull kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që ishte lënduar në vendin e tij të punës. Viktima është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm. Rasti është duke u hetuar.

Rasti tjerët ishte në Gjakovë, ku viktima mashkull ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që ishte lënduar në vendin e tij të punës, i cili pas tretmanit mjekësor në spitalin e Gjakovës është liruar. Është arrestuar pronari i firmës i dyshuari mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Kurse, në fshatin Rud të Malishevës, një punëtor i KEDS-it, ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që ishte lënduar në vendin e tij të punës. Viktima është dërguar në spitalin e Gjakovës, për tretman të mëtutjeshëm mjekësor. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat