Godet një këmbësor me motoçikletë dhe largohet nga vendi i ngjarjes

Kronikë e zezë

Godet një këmbësor me motoçikletë dhe largohet nga vendi i ngjarjes

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 16:34
Foto ilustrim

Një drejtues i motoçikletës godet një këmbësor në Prizren dhe largohet në drejtim të panjohur.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se këmbësori nga familjaret dërgohet për në emergjencën e Spitalit në Prizren dhe sipas mjekut kujdestarë këmbësori si pasoj e aksidentit kishte lëndime te lehta.

“Me datë 24 nëntor 2021, rrethe orës 17:30,  në rrugën “Brigada 128” në Prizren, drejtuesi i motoçikletës tipit Skuter  pa  targa te regjistrimit , shkaktoi një aksident trafiku, i cili  ishte duke lëviz përgjatë rrugës “Brigada 128”,ne drejtim te fshatit Nashec dhe me te arritur afër hotel ,,MENA,, në Prizren nga pakujdesia e godet këmbësorin i cili ishte duke ecur pran rrugës ne anën e djathë, ne te njëjtin drejtim me motoçikletën. Sipas deklaratës te këmbësorit pas aksidentit vozitësi ndalet dhe e pyet e këmbësorin për lëndime i nijeti deklaron se nuk kam lëndime dhe vozitësi largohet ne drejtim te pa njohur. Me vone këmbësori nga familjaret dërgohet për në emergjencën e Spitalit ne Prizren dhe sipas mjekut kujdestarë këmbësori si pasoj e aksidentit kishte lëndime te lehta, pas tretmanit mjekësor lirohet për shtëpi”, thuhet në njoftim.

Sipas policisë për momentin nuk dihen shënimet e vozitësit dhe  motoçikletës, pasi nuk kanë arritur të identifikojmë.

“Pas një pune Operative është arritur qe te zbulohet i dyshuari qe ka shkaktuar  aksident trafiku me lëndime dhe është largu nga vendi i ngjarjes. Në lidhje me rastin është informuar prokurori i Shtetit i cili urdhëroj që rasti të hetohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Policia ka njoftuar më tej se rasti është nën hetime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat