Në Ditën e të Dashuruarve dy prishtinas rrahin gratë

Kronikë e zezë

Në Ditën e të Dashuruarve dy prishtinas rrahin gratë

Më: 15 shkurt 2022 Në ora: 09:16
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në kryeqytet janë raportuar dy raste të dhunës në familje.

Policia ka njoftuar se në të dyja rastet gratë kanë qenë viktima të dhunës nga bashkëshortit e tyre.

Pas tretmanit mjekësorë të viktimave, të dy abuzuesit janë dërguar në mbajtje.

Njoftimi i policisë:

Prishtinë, 13.02.2022-21:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Prishtinë 12.02.2022-16:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat