Shmangie doganore në Dragash

Kronikë e zezë

Shmangie doganore në Dragash

Më: 15 maj 2022 Në ora: 13:11
Foto ilustrim

Patrulla e Policisë Kufitare gjatë patrullimit në Dragash ka ndaluar një veturë pa targa të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar, ku gjatë kontrollimit dhe verifikimit të dokumentacionit ka rezultuar se i dyshuari ka bërë shmangie nga obligimet doganore.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit, i dyshuari të lirohet.

Ndërsa vetura të sekuestruar dhe dërgohet në Doganën e Kosovës për procedim te mëtutjeshëm. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat