Konfiskohen 55 aparate të kriptovalutave në Prishtinë

Kronikë e zezë

Konfiskohen 55 aparate të kriptovalutave në Prishtinë

Më: 15 maj 2022 Në ora: 21:53
Foto ilustrim

104 aparate për prodhim të kriptovalutave, Bitcoin, janë gjendur në lagjen Emshir në Prishtinë.

Pas kontrollimit, 55 prej tyre nuk kanë pasur dokumentacion të nevojshëm, me ç’rast janë sekuestruar nga Dogana e Kosovës.

Rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës.

Nërkohë që vazhdon të hetohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat