14 të lënduar në 24 orët e fundit në trafikun e Kosovës

Kronikë e zezë

14 të lënduar në 24 orët e fundit në trafikun e Kosovës

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 15:19
Foto ilustrim

Katërmbëdhjetë persona, të lënduar në aksidente trafiku, kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Sipas ShSKUK, përveç tyre, në këtë klinikë janë trajtuar edhe 241 persona tjerë gjatë 24 orëve të fundit.

Gjatë kësaj kohe, Dhoma e Shërbimit Internistik ka qenë më e ngarkuara me 74 pacientë dhe, pas saj, Dhoma e Kujdesit të Avancuar Emergjent me 69 pacientë.

 

Ndërkohë, në Dhomën e Shërbimit Kirurgjik janë mjekuar 40 persona dhe në Dhomën e Shërbimit Ortopedik 59.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat