Lajmëroi rrejshëm se u plaçkit, arrestohet postieri në Mazgit

Kronikë e zezë

Lajmëroi rrejshëm se u plaçkit, arrestohet postieri në Mazgit

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 09:23
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi i njëjti dyshohet se ka inskenuar rastin kinse persona të panjohur i kanë grabitur afër 1 mijë euro.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së hënës në Mazgit të Obiliqit, ku pas hetimeve është vërtetuar se ankuesi ka inskenuar rastin. 

“Ankuesi mashkull kosovar punëtor i postës së shpejt, ka raportuar se derisa ka qenë me veturë dy persona të panjohur të maskuar, nën kërcënimin e armës, i kanë grabitur një shumë parsh prej 970€ dhe janë larguar në drejtim të panjohur.

Pas hetimeve është vërtetuar se ankuesi ka inskenuar rastin, ku i njëjti është arrestuar dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat