Fëmija rrëzohet nga shkallët e shtëpisë në Gjakovë – dërgohet në QKUK

Kronikë e zezë

Fëmija rrëzohet nga shkallët e shtëpisë në Gjakovë – dërgohet në QKUK

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 09:34
Foto ilustrim

Një fëmijë, gjinia femër, është rrëzuar nga shkallët e shtëpisë në Gjakovë. Si pasojë fillimisht është dërguar për trajtim mjekësor në Emergjencë në Gjakovë, e më pas në QKUK.

Rasti në polici është hapur si “lëndim i rëndë trupor”.

Njoftimi i plotë i policisë: 

LËNDIM I RËNDË TRUPOR/Gjakovë 13.08.2022 – 15:00. Raportohet se në emergjencën e spitalit të Gjakovës ka kërkuar ndihmë mjekësore një fëmijë, viktima femër kosovare, e cila dyshohet se është rrëzuar nga shkallët në shtëpi. Për shkak të gjendjes shëndetësore viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK Prishtinë. Rasti vazhdon të hetohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat