Gazeta spanjolle “El Pais” publikon imazhe nga Prishtina: Si po pritet në botë Viti i Ri?

Lajme

Gazeta spanjolle “El Pais” publikon imazhe nga Prishtina: Si po pritet në botë Viti i Ri?

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 17:59
Foto ilustrim

Dy prej shteteve që tashmë i kanë thënë lamtumirë i këtij viti, Australia dhe Zelanda e Re tashmë kanë hyrë në vitin 2021.

Shumë media botërore tashmë po raportojnë se si po festohet në vende të ndryshme të botës, transmeton Telegrafi.

Një prej tyre është edhe gazeta e madhe spanjolle, “El Pais”, e cila ka publikuar disa fotografi të shkrepura anembanë botës.

Një prej tyre është edhe në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, teksa shihet i ndriquar viti 2021 dhe pema e Vitit të Ri.

Ndryshe, kjo gazetë edhe javë më parë kishte publikuar imazhe nga vendi ynë me rastin e Krishtlindjeve. 

Image
Prishtina
Image
Sydney
Image
Budapest
Image
Tajlanda

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat