Kurti kandidat i VV-së për kryeministër, Osmani për presidente

Lajme

Kurti kandidat i VV-së për kryeministër, Osmani për presidente

Më: 14 janar 2021 Në ora: 14:04
Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

Marrëveshja e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit ka si pikë të veçantë edhe çështjen e presidentit.

Kjo është konfirmuar në një konferencë të përbashkët që kanë mbajtur Osmani dhe Kurti nga holli i Kuvendit.

Pas nënshkrimit të marrëveshjes, Osmani tha se do të jetë ajo që kërkon të rilegjitimohet posti i presidentit.

“Do të jem unë personi që do ta kërkoj këtë ri legjitimim, sepse presidenti i vendit përfaqëson unitetin e popullit. Një presidente që ka legjitimitet më së miri e përfaqëson këtë. Do të garojmë pikërisht si thoni ju”, tha ajo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat