Vdes “altoparlanti” i armatës kriminale serbe që nxiti vrasje në Kosovë, Slloveni e BeH

Lajme

Vdes “altoparlanti” i armatës kriminale serbe që nxiti vrasje në Kosovë, Slloveni e BeH

Nga: M.L. Më: 4 gusht 2021 Në ora: 11:39
Mirosllav Llazanskit

Publicisti Milazim Krasniqi, nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Facebook ka komentuar lajmin për vdekjen e gazetarit serb Mirosllav Llazanskit.

Ai ka potencuar se Llazanski është një nga emrat më të ndyrë të gazetarisë, pasi me tekstet e ti ka nxitur me tekstet e veta makinerinë ushtarake serbe për pushtime e vrasje në Slloveni, Koraci, BeH dhe në Kosovë.

“Paska vdekur Mirosllav Llazanski, njëri nga emrat më të ndyrë të gazetarisë e parapolitikës serbomadhe. Ky person ka nxitur me tekstet e veta makinerinë ushtarake serbe për pushtime e vrasje në Slloveni, Koraci, BeH dhe në Kosovë. Ka qenë thjesht altoparlant i armatës kriminale serbe. Ai ishte turpi i gazetarisë. Ai do të duhej të akuzohej nga Haga, për krimet e kryera, duke keqpërdorë gazetarinë. Dhe duhet të bahet mend si gazetar-kriminel”, ka shkruar Krasniqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat