Udhëtari i autobusit që u rrotullua në Serbi me akuza: Shoferi nuk la kë pa e tejkaluar

Lajme

Udhëtari i autobusit që u rrotullua në Serbi me akuza: Shoferi nuk la kë pa e tejkaluar

Më: 13 janar 2022 Në ora: 00:09
Autobusi i rrotulluar në Serbi

Njëri nga udhëtarët e autobusit “Zhitia Turist” që u rrotullua në Serbi ka hedhur akuza ndaj shoferit.

Ai tha se shoferi nuk la kë pa e tejkaluar dhe kjo ishte arsyeja e aksidentit.

Taulant Thaçi përmes një postimi në rrjetin social Facebook thotë se, para aksidentit, shoferi nuk la automjet pa tejkaluar dhe në rastin e fundit ishte duke tejkaluar kamionin që bënte pastrimin e borës por që nuk arriti.

“Fal zotit shpëtuam, pasi të gjitha gazetatë thanë se aksidenti u bë shkaku i rrugës së pa pastruar për ta larguar fajin nga kompania apo shoferi desha të tregoj sakt si pjesëtarë i autobusit që isha ulur para dhe e pash të gjithë ngjarjen, shoferi nuk la automjet pa kaluar automjet apo kamion dhe në rasitn e fundit ishte duke e tejkaluar kamionin i cili bënte pastrimin e rrugës po që nuk arriti, media mos gënjeni ju lutem dhe mos e shpërndani lajmin aq shpejt në këto raste sepse ka dikush që merzitet nga mos arritja e lajmrimit se a janë gjallë apo jo dhe mos e mbroni askënd por tregoni të vërteten ju kisha lutë ta shperndani Respekt”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat