A dinte Rugova që t’i bie çiftelisë? Flet djali i tij

Lajme

A dinte Rugova që t’i bie çiftelisë? Flet djali i tij

Më: 21 janar 2022 Në ora: 19:07
Ibrahim Rugova

Mendim Rugova, djali i presidentit historik Ibrahim Rugova ka dhënë një rrëfim lidhur me jetën dhe veprimtarinë e presidentit.

Ai ka treguar edhe për instrumentet muzikore që Rugova i mbante në zyrën e tij.

Mendimi tha se Rugova ka mbajtur çifteli dhe lahutë për t’u treguar mysafirëve historinë përmes tyre, por se nuk ka ditur vet që të luajë me këto instrumente.

“Diçka special nuk ka ditur por patjetër që ka ditur me i tregu mysafirëve kulturën, përfshirë edhe lahutën. Ishte edhe problem se kujt i takon lahuta por ai e ka përdorur që t’u tregonte se ishte e jona”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat