Vdes Brahim Uka nga fshati Çabër, prindi i fëmiut të mbytur në lumin Ibër vite më parë

Lajme

Vdes Brahim Uka nga fshati Çabër, prindi i fëmiut të mbytur në lumin Ibër vite më parë

Më: 24 maj 2022 Në ora: 08:19
Brahim Uka

Ka vdekur Brahim Uka nga fshati Çabër, lokalitet i banuar me shqiptarë në Komunën e Zubin Potokut.

I ndjeri ishte i shtrirë në spital, dhe vuante nga një sëmundje.

Vite më parë të ndjerit Brahim Uka iu kishte mbytur një fëmijë në pusetat e krijuara pranë lumit Iber në fshatin Çabër.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë përmes një postimi, biri i tij, Shkelqim Uka.

Postimi i plotë:

Ne të Allahu jemi dhe vetëm tek aj do të kthehemi.

Të nderuar familjar, miq e dashamir ju njoftojme se sot ka ndërruar jete babi im Brahim Nazif Uka.

Varrimi behet sot me daten 24.05.2022 ne ora 13:00 ne varrezat e fshatit Qaber.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat