Vuçiq: Prishtina po planifikon një sulm të përgjithshëm në veri të Kosovës më 1 tetor

Lajme

Vuçiq: Prishtina po planifikon një sulm të përgjithshëm në veri të Kosovës më 1 tetor

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 20:18
Aleksander Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Kosova është duke planifikuar një sulm në veri të vendit më 1 tetor.

Këto deklarata Vuçiq i ka bërë pasi Qeveria e Kosovës u ka dhënë një afat shtetasve serbë që t’i regjistrojnë veturat e tyre me targat RKS, si dhe ka vendosur reciprocitet për letërnjoftimet, raporton B92.

Vuçiq ka përmendur edhe rezolutën 1244 që sipas tij parasheh kthimin e forcave serbe në Kosovë

“Ajo rezolutë (rezoluta 1244) parasheh edhe kthimin e forcave serbe në Kosovë. Dhe tani më lejoni të pyes se kur do të ndodhë. Kjo po ndodh sepse ata janë arrogantë dhe arrogantë, dhe ne nuk kemi armë bërthamore apo naftë, kështu që ata mund të bëjnë çfarë të duan.”

“Kam biseduar me përfaqësuesit e Listës Serbe, ata nuk do të tolerojnë më. Ata nuk do të tolerojnë inkursione nga njësitet e tyre. Ata kanë dhënë afat, dhe Prishtina po planifikon një sulm të përgjithshëm në veri të Kosovës më 1 tetor. Dhe njerëzit duhet ta dinë këtë”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat