Natalie Portman rrëfen se kishte frikë në fillim të karrierës si një vajzë 12 vjeçare

Mediale Vip

Natalie Portman rrëfen se kishte frikë në fillim të karrierës si një vajzë 12 vjeçare

Më: 9 dhjetor 2020 Në ora: 23:36
Natalie Portman

Natalie Portman po reflekton në fillimin e karrierës së saj në Hollywood, e cila nisi kur ajo ishte vetëm një adoleshente (12 vjeçe).

Një nga rolet më të hershme të aktores u zhvillua në filmin “Beautiful Girls” të vitit 1996, i cili ndjek një personazh të rritur të luajtur nga Timothy Hutton.

Portman, tani 39 vjeçare, u shfaq në “Armchair Expert” me nikoqirët Dax Shepard dhe Monica Padman ku diskutoi se si arritja e famës dhe admirimit në një moshë kaq të re e çoi atë të mbronte veten.

Image

“Është një gjë e komplikuar. Juve ju thuhet si vajzë dhe grua se duhet ta dëshironi atë dhe është një gjë e mirë që njerëzit që mendojnë se jeni tërheqës ose njerëz që mendojnë se jeni seksi ose e bukur, si këto fjalë ne përdorim rreth vajzave të reja në veçanti. Pastaj është e komplikuar sepse nuk të bën të ndihesh domosdoshmërisht mirë ose të ndihesh gjithmonë e sigurt”, tha ajo.

Në 1997, Portman refuzoi rolin e Lolita në filmin e Adrian Lyne të librit të Vladimir Nabokov të vitit 1995.

Portman vazhdoi duke thënë se ajo ishte ‘patjetër e vetëdijshme’ për vëmendjen që i morën rolet e saj dhe ndërsa portretizimi i personazheve në ekran mund të merrte vëmendje të padëshiruar, ajo disi e mbrojti veten që të linte të tjerët ta objektivizonin.

Image

“Kjo më bëri të ndihem sikur mënyra se si mund të isha e sigurt është se unë jam konservatore dhe jam serioze dhe ju duhet të më respektoni, dhe unë jam e zgjuar”, vazhdoi ajo.

Natalie tha se ishte me fat që ajo ishte, në fakt, ‘e sigurt’ në karrierën e saj të hershme.

“Përfundoi, për fat të mirë”, shtoi ylli amerikan.

Në vitin 2012 u martua me Benjamin Millepied. Dyshja ndajnë dy fëmijë së bashku – djalin Aleph, 9 vjeç dhe vajzën, Amalia, 3 vjeçe.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat