Shkarkohet Shpat Kasapi nga pozita që mbante në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut pasi u kap me drogë

Mediale Vip

Shkarkohet Shpat Kasapi nga pozita që mbante në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut pasi u kap me drogë

Më: 28 dhjetor 2020 Në ora: 14:17
Shpat Kasapi dhed Artand Grubi

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, e ka shkarkuar këngëtarin Shpat Kasapi, nga pozita e këshilltarit të tij.

Këtë e ka konfirmuar zëvendëskryeministri, Artan Grubi.

Shkarkimi i Kasapit erdhi pas raportimeve se ai është kapur me drogë para një muaji në lagjen “Gjorce Petrov” në afërsi të SP PLANET në Maqedoninë e Veriut.

Sipas mediave atje, bëhet me dije se ai është arrestuar dhe ndaj tij është ngritur një padi, por më pas është liruar dhe pritet të gjykohet në liri.

Ndërsa vet Shpat Kasapi e ka mohuar një gjë të tillë. Sipas tij, ai aktualisht gjendet në Tiranë për xhirimet e festave të fundvitit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat