“Duhet të mbështesim edhe punëtoret e seksit”, Dua Lipa reagon për herë të parë pasi u filmua në klub striptizmi vitin e kaluar

Mediale Vip

“Duhet të mbështesim edhe punëtoret e seksit”, Dua Lipa reagon për herë të parë pasi u filmua në klub striptizmi vitin e kaluar

Më: 18 janar 2021 Në ora: 17:51
Dua Lipa

Dua Lipa ishte filmuar duke hedhur para në striptisten.

Vitin e kaluar Dua Lipa bëri bujë të madhe pasi u filmua duke hedhur para striptisteve.

Janarin e kaluar festa ishte e organizuar në një dhomë ‘striptizmi’ ku morën pjesë figura të tilla si Lil Nas X, Lizzo, Dua Lipa, Natalia etj ku ylli u filmua në klubin striptizëm të Crazy Girls të L.A.

Pasi pamjet e Dua Lipas u publikuan duke vendosur dollarë në të brendshme valltare dhe duke hedhur para, #DuaLipaIsOverParty filloi ‘trending’ në Twitter, me  njerëz shumë që thoshin se Lipa, Lizzo dhe Lil Nas X (i cili ishte gjithashtu i pranishëm) ishin “duke shfrytëzuar gratë “.

Fillimisht, Lipa nuk iu drejtua kritikave. Sidoqoftë, ajo tani i është përgjigjur reagimit të ashpër në një histori të re të kopertinës së Rolling Stone me disa fjalë zgjedhjeje për ata që përpiqen ta quajnë “anti-feminist”.

Image

“Thjesht ndjehem sikur, nëse je një feminist, duhet të mbështesësh gjithashtu gratë në të gjitha fushat e punës,” tha Lipa. “Ne duhet të mbështesim punëtorët e seksit, duhet të besojmë se ajo [punë] është zgjedhja e tyre dhe e drejta e tyre.”

Ylli më pas vazhdoi të theksojë se kritikat ishin “mjaft hipokrite”, pasi ishte me të vërtetë vetëm një mënyrë për njerëzit të zgjidhnin “sesi duan të mbështesin gratë dhe kur u përshtatet atyre”.

Ajo shtoi, “Kjo është një formë tjetër e mizogjinisë, e cila buron vërtet nga vështrimi mashkullor”.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat