​Vdes aktorja Nathalie Delon

Mediale Vip

​Vdes aktorja Nathalie Delon

Më: 21 janar 2021 Në ora: 17:35
Nathalie Delon

Aktorja franceze Nathalie Delon, e cila dikur konsiderohej si një nga gratë më të bukura në botë, ndërroi jetë pas një beteje të vështirë me kancerin.

"Nëna ime vdiq këtë mëngjes në 11:00 në Paris, e rrethuar nga familja dhe miqtë," tha djali i saj Anthony Delon për AFP.

Siç tha ai, Nathalie Delon vdiq nga kanceri në moshën 80-vjeç. Ajo fitoi famë ndërkombëtare për rolin e saj në filmin e famshëm ‘Le Samourai’, i cili shumë shpejt u bë një klasik. Rolin kryesor në film e luan Alain Delon, me të cilin Nathalie ishte martuar nga 1964 deri 1969.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat