Rita Ora: Videoklipi i ri ishte më i vështiri dhe më emocionuesi që kam bërë

Mediale Vip

Rita Ora: Videoklipi i ri ishte më i vështiri dhe më emocionuesi që kam bërë

Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 14:38
Rita Ora

Rita tregon përse klipi i ri ishte më i vështiri për t’u realizuar dhe njëherësh më emocionuesi.

Rrita Ora e ka përshkruar videon e saj më të fundit muzikore, në të cilën ajo vesh veshje tradicionale të Evropës Lindore dhe kalëron një kal, si “më e vështirën dhe më drithëruesen” e karrierës së saj, shkruan Evening Standard.

Ylli i pop-it, e cila mbushi 30 vjeç në nëntor, është bashkuar me producentin 20-vjeçar të muzikës elektronike Imanbek për një EP me katër këngë me titull Bang.

Një film i shkurtër i lëshuar të premten në YouTube, i xhiruar në Bullgari, përfshin tre nga këngët dhe shfaq trashëgiminë e përbashkët të dyshes, prindërit e Oras janë shqiptarë, ndërsa Imanbek është nga Kazakistani.

Videoja paraqet Orën të veshur me një veshje tradicionale shqiptare të dizenjuar dhe punuar me dorë në Kosovë nga dizajneri Valdrin Sahiti.

Ajo tha: “Unë kam realizuar shumë video muzikore deri më tani në jetën time dhe kjo është me të vërtetë videoja muzikore më e vështirë dhe më drithëruese që kam bërë ndonjëherë”.

“Ka shumë vendndodhje, shumë temperatura të ftohta. Unë me të vërtetë dëshiroja të bëja diçka vizualisht unike dhe të krijoja një film fantastik të tokës së mrekullive. Videoja me të vërtetë ka ndjesinë e EP-it të përgjithshëm dhe unë doja që filmi të ishte po aq i gjallë dhe i ngadaltë, si një rrotullues”, shtoi këngëtarja.

“Ishte kaq e mahnitshme të isha në gjendje të përzieja të gjitha këto kultura së bashku dhe të dilja me një trup të punës që është një botë më vete”, thotë Rita.

Gjykatsësja e “The Masked Singer” tha se “gjithçka, nga meloditë dhe muzika” në EP ishte një kujtim për trashëgiminë e përbashkët të saj dhe Imanbek.

Ajo shtoi: “Çdo detaj i filmit ishte planifikuar me përpikëri për të krijuar diçka që ndihet kaq e vërtetë për prejardhjen time kulturore.

“Xhirimi i filmit në Bullgari më dha një shans për të shfaqur arkitekturën e pabesueshme, peizazhin epik dhe monumentet historike, unë jam aq e ngazëllyer që mund të ndaj bukurinë e kësaj pjese të botës dhe vetëm të bëj homazhe për historinë time”.

E nominuara për çmimin Brit, Ora shtoi: “Ishte një nder i vërtetë të isha në gjendje të vishja një veshje tradicionale shqiptare të punuar me dorë, të dizajnuar nga Valdrin Sahiti i pabesueshëm. Është si asgjë që kam veshur ndonjëherë në një video më parë, por u ndje e rëndësishme të pasqyroja vërtetësinë e filmit”.

Në nëntor, Ora kërkoi falje pasi organizoi festën e saj të ditëlindjes  së 30-të në një restorant në shkelje të rregullave të mbylljes.

Midis të ftuarve ishin modelja Cara Delevingne dhe motra e saj Poppy, sipas policisë.

Casa Cruz në Notting Hill, Londra perëndimore, që nga ajo kohë i është pezulluar licenca për gjashtë javë.

Kohët e fundit Ora udhëtoi në Australi për t’u shfaqur si trajnere në shfaqjen televizive The Voice. 

Image
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat