Çifti i famshëm i Hollywoodit hedh në shitje apartamentin luksoz

Mediale Vip

Çifti i famshëm i Hollywoodit hedh në shitje apartamentin luksoz

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 23:12
Emily Blunt, John Krasinski

Aktorët Emily Blunt dhe John Krasinski vendosën të hedhin në treg apartamentin e tyre luksoz në Nju Jork me vlerë tetë milionë dollarë.

Përkundër një rinovimi të fundit, çifti vendosi të shesë një pronë të vlefshme që blenë në fund të vitit 2016 për gjashtë milionë dollarë.

Kjo u vendos nga detyrimet dhe regjistrimet e shumta, për shkak të të cilave ata zakonisht qëndrojnë në hotele dhe të cilat nuk i lejojnë ata të shijojnë shtëpinë e tyre aq sa dëshirojnë.

''Ne ramë në dashuri me këtë shtëpi me shikim të parë. Ajo thjesht ka një shpirt. Dikush i veçantë meriton të qëndrojë aty, që do të kalojë kohën çdo ditë ndryshe nga ne", theksoi aktorja.

Apartamenti me shtatë dhoma gjumi ndodhet pranë Parkut të famshëm Prospect në Brooklyn. Fillimisht e ndërtuar në vitin 1909, ajo ka pësuar disa rinovime. Emily dhe John pas blerjes punësuan dizajnuesin e brendshëm Michael Inguai i cili mbajti detajet origjinale të vjetra dhe i kombinoi me mobile moderne dhe ngjyra të bukura.

Apartamenti me gati 500 metra katrorë ka katër kate. Përveç dhomave të gjumit, ka edhe tre banjë të tjera, një apartament mysafirësh, një dhomë sociale dhe një oborr privat të rrethuar me një kopsht.

Emily dhe John u takuan në vitin 2008 në Los Anxhelos dhe u martuan në vitin 2011. Së bashku ata kanë dy vajza - Hazel dhe Violet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat