Pse e bëri të gjunjëzohet Madonna, Rita Orën?

Mediale Vip

Pse e bëri të gjunjëzohet Madonna, Rita Orën?

Më: 3 mars 2021 Në ora: 17:53
Rita Ora dhe Madonna

Këngëtarja ishte e ftuar në emisionin e Jimmy Fallon.

Përveç pyetjeve për mini-albumin e saj të publikuar “BANG” , Rita u pyet edhe disa pyetje nga jeta e saj personale

Njëra nga pyetjet që iu parashtrua nga moderatori ishte se a ka ndjerë ndonjëherë ndonjë moment të veçantë për ndonjë artist të njohur me famë botërore.

Rita u përgjigj me emocion duke zbuluar se kush është edhe inspirimi i saj në muzikë.

“Pika kulmore e jetës sime është padyshim Madonna është një nga idhujt më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Kam pasur një moment të mahnitshëm me të, shumë i vështirë, por edhe shumë i pabesueshëm kur e kam takuar”, tha ajo.

Rita shpjegoi se momenti i takimit të saj me këngëtaren Madonna ka qenë në fillim të karrierës së saj ndërsa ishte duke bërë një fushatë të linjës së veshjeve për këngëtaren.

“Ajo me të vërtetë më bëri të gjej dritën time dhe duke bërë atë na u desh të gjunjëzoheshim në dysheme”, kujton Ora, teksa shton “Mendova se ishte si një lutje, në jetën reale që po më ndodhte”.

Këngëtarja e hitit “Body on Me” më pas tha se ishte aq e frikësuar nga takimi me Madonën saqë iu desh të shkonte dhe të merrte frymë në banjë  para përvojës.

“Thjesht nuk mund të merrja frymë duke thënë se Madonna i bëri me shenjë që ajo të hipte në dysheme. “Mendova,” Çfarë? Çfarë po ndodh?”, ka thënë Rita.

Pavarësisht se ishte e hutuar, Ora tha se ka ndjekur udhëzimet e Madonës por nuk zbuloi arsyen e këtij veprimi të 62 vjeçares.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat