Kledi i jep të bijës leksione shqipeje me të njëjtin pasion që jep leksione baleti

Mediale Vip

Kledi i jep të bijës leksione shqipeje me të njëjtin pasion që jep leksione baleti

Më: 7 mars 2021 Në ora: 08:06
Kledi Kadiu me vajzën e tij

Kledi Kadiu ka qenë gjithmonë i lidhur ngushtë me Shqipërinë megjithëse jetën e ka ndërtuar në Itali.

E ndërsa për momentin është e vështirë të lëvizësh apo vizitosh vende të ndryshme, balerini na tregoi se ka gjetur mënyrën që e bija mos harrojë gjuhën shqipe megjithëse nuk jeton këtu.

Me anë të disa vidoeve ai na tregoi se herë pas herë i jep asaj mësime për gjuhën shqipe. Sot e kishin radhën kafshët, për të cilat ai e pyet dhe e vogla thotë emërtimet në gjuhën shqipe.

Kledi ka treguar edhe më herët se e do shumë Shqipërinë dhe përveçse vjen sa herë gjen mundësinë, i ushqen edhe së bijës dashurinë për vendin e origjinës.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat