Hailey Bieber thotë se shkollimi në shtëpi bëri ta humbas interesimin për djemtë

Mediale Vip

Hailey Bieber thotë se shkollimi në shtëpi bëri ta humbas interesimin për djemtë

Më: 13 prill 2021 Në ora: 22:25
Hailey Bieber

Modelja thotë se duke u shkolluar në shtëpi për shumicën e viteve të saj formuese e bëri atë të ‘humbasë’ ndërveprimet normale me djemtë.

Modelja 24-vjeçare – e cila tani është e martuar me Justin Bieber – bëri shaka se megjithëse ajo po bën ‘mirë tani’ duke mos qenë në një shkollë të mesme pasi ajo e kufizoi atë si adoleshente.

Hailey foli me personalitetin e TikTok Dixie D’Amelio në shfaqjen e saj në YouTube The Early Late Night Show për fëmijërinë e saj jo konvencionalë, duke shtuar se edhe pse bëri shoqëri me anë të vallëzimit, ajo ‘humbi ndërveprimin me djemtë’.

Image

Duke zbuluar se ajo ndoqi shkollën e vërtetë vetëm për pjesë të klasës së pestë, të gjashtë dhe të shtatë, ajo tha se ndihej pak e penguar nga situata por ishte zgjedhja e saj.

“Prindërit e mi thanë: Ju shkoni në shkollë të krishterë ose në shkollë në shtëpi.” Në të vërtetë nuk kishte zgjedhje në këtë mes. Ata nuk më linin të shkoja në shkollë publike. Unë në të vërtetë dëshiroja të shkoja në një shkollë të arteve skenike në New York City, dhe as ata nuk donin që unë ta bëja atë. Kështu që unë thjesht zgjodha të qëndroj në shtëpi”, zbuloi ajo.

Hailey bëri miqësi përmes vallëzimit ndërsa bënte balet çdo ditë për 12 vjet, gjë që i dha asaj një pamje të normalitetit.

Image

“Të gjitha shoqërimet e mia dhe miqtë e mi dhe ndërveprimet në pjesën më të madhe ishin atje, kështu që unë nuk ndihem sikur kam humbur me të vërtetë,” i tha ajo Dixie.

Pavarësisht se nuk ndihej ‘shoqërisht e vështirë në asnjë mënyrë’, për shkak të miqve të saj të vallëzimit, modelja vuri në dukje se mos ndjekja e një shkolle të mesme normale e bëri marrëdhënien e saj me djemtë disi më të vështirë.

“Mendoj se jam mirë tani, por nuk ishte si, e dini, kur jeni në shkollë të mesme, janë djem dhe vajza – është një ambient tjetër”, ndau ajo.

Tani e martuar për fat të mirë me yllin më të madh të pop-it në botë ajo qeshi: ‘Tani jam mirë’.

Ajo zgjodhi të shpëtojë veten për martesë dhe u lidh me këngëtarin kanadez të lindur legalisht në 2018 në një gjykatë në Manhattan.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat