Zbulohen shifrat marramendëse, ja sa dollarë merrte Arnoldi për një fjalë në “Terminator”

Mediale Vip

Zbulohen shifrat marramendëse, ja sa dollarë merrte Arnoldi për një fjalë në “Terminator”

Më: 9 maj 2021 Në ora: 16:41
Arnold Schwarzenegger

Është zbuluar se sa është paguar aktori Arnold Schwarzenegger për rolin e tij në filmin ‘Terminator’. 

Ai mori një shumë të pabesueshme prej 21,429 dollarëve, në filmin ‘Terminator 2: Judgment Day’. 

Ai luajti në atë film në vitin 1991 dhe shqiptoi 700 fjalë, që do të thotë se ai fitoi 15 milion dollarë me atë rol.

Shtatë vjet më herët, në pjesën e parë të ‘Terminator’, ai fitoi 750 mijë dollarë, pasi kishte më pak tekst për të folur. 

Arnold u vaksinua kohët e fundit kundër covid-19 në Los Anxhelos dhe ai u përpoq të inkurajojë ndjekësit e tij që të vaksinohen me një fjali nga ‘Terminator’. 

“Eja me mua nëse dëshiron të jetosh”, tha ai.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat