DJ më e re në Dubai, ja si u bë e njohur 9 vjeçarja

Mediale Vip

DJ më e re në Dubai, ja si u bë e njohur 9 vjeçarja

Më: 11 maj 2021 Në ora: 12:43
Michelle Rasul

Michelle Rasul me të mësuar të shkruante e lexonte, mësoi të bënte edhe hip-hop.

Katër vjet më vonë, në moshën 9 vjeçare, ajo u bë një nga DJ-të më të mirë në botë dhe këtë vit konkurroi në kampionatin global.

Në shtëpinë e saj në qytetin e rrokaqiejve të Dubait, tregoi aftësitë e saj duke gërvishtur, prerë dhe venitur.

Gishtat e saj të vegjël fluturuan përtej gramafonit, derisa ajo krijonte një peizazh të zhurmshëm të efekteve audio elektrike, ajo  tregon se si kishte filluar ta bënte këtë punë.

“Teksa e shihja babain tim që luante si DJ, më dukej se po bënte magji dhe ai më dukej një magjistar i vërtetë”- tha Michelle.

Sikur të tregonte një karrierë dekada të gjatë, ajo buzëqeshi dhe shtoi: “Dhe pjesa tjetër është histori.”

Michelle, garuesja më e re në Kampionatin Botëror të DJ-ve DMC, u rendit e 14-ta nga 85 yje DJ të së gjithë botës.

Gara 2021 u mbajt në internet për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Edhe pse këtë herë nuk kaloi në raundin tjetër, ajo është e vendosur të mposhtë babanë e saj, Vagif “DJ Shock” Rasulov, një profesionist i cili ia mësoi asaj hilet e kësaj pune.

“Më pëlqen të garoj, e dua punën e DJ, është pasioni im”, tha ajo.

“Më pëlqen të garoj në beteja, thjesht dua DJ-ing”, shtoi ajo. “Passionshtë pasioni im”

Që nga momenti kur prindërit e saj i dhanë asaj një mini startues për DJ, ata i panë aftësitë e saj të jashtëzakonshme.

Derisa pjesa tjetër e botës është përqendruar në arritjet e saj si një yll i DJ, Michelle është shumë e përkushtuar edhe në shkollë, të cilën po e ndjek online.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat