Vazhdojnë akuzat për Chrissy Teigen

Mediale Vip

Vazhdojnë akuzat për Chrissy Teigen

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 22:49
John Legend dhe Costello

Burri i Chrissy, John Legend, i doli në mbrotje asaj dhe po akuzon Costello për falsifikimin e mesazhve për të futur veten në polemikën me të cilën po merret.

John tregon për historinë që shpërtheu duke pretenduar se mesazhet ishin manipuluar si “fatura”, dhe pretendon se “ky shkëmbim ishte i përbërë, plotësisht i rremë, nuk ka ndodhur kurrë.”

Këngëtari shton “Unë inkurajoj të gjithë ata që shpërndajnë pa frymë këtë gënjeshtër të mbajnë të njëjtën energji kur korrigjojnë incizimin.”

Dyfishimi i Michael Costello për pretendimet e Chrissy Teigen për ngacmimin dhe traumatizimin e tij dhe deklarimin se përpjekjet e saj për ta diskredituar atë konfirmojnë se “ajo mbetet e njëjta ngacmuese”.

Ylli i “Project Runway” duke iu përgjigjur lajmeve që shpërthyen të enjten në mbrëmje tha se ekipi i Chrissy pretendon se mesazhet e drejtpërdrejta të vitit 2014 në Instagram që Costello ndau në fillim të kësaj jave për të treguar se si e ngacmonte atë janë të rreme, ose të paktën të manipuluara.

Pala e Chrissy pretendon se mesazhet e pretenduara midis Teigen dhe Costello përmbajnë mospërputhje teknike që sugjerojnë se ato ishin ndryshuar.

Costello pretendon që Teigen e sulmoi atë sepse ajo gabimisht besoi se ai kishte postuar diçka raciste dhe ai thotë se kjo çoi në një fushatë shumëvjeçare për ta futur atë në listën e zezë nga industria e modës. Ai gjithashtu pretendon se Chrissy gati e çoi atë në vetëvrasje.

Megjithëse ekipi i Chrissy po vë në dyshim mesazhet, Costello pohon se për 7 vjet ai ka qenë “një viktimë e traumës dhe ngacmimit nga Chrissy Teigen si në internet dhe jashtë tij dhe tregon komentet publike që ajo postoi si provë e mëtejshme.

Costello gjithashtu pretendon se ai ka mesazhe elektronike dhe dokumente të pabotuara për publikun që tregojnë se Chrissy shkoi përtej rrjeteve sociale për ta renditur në listën e zezë në botën reale, “duke e bërë atë të duronte mbi shtatë vjet vuajtje, mendërisht dhe financiarisht”.

Ndërsa Chrissy ka thënë se ajo planifikon të kontaktojë personalisht me disa nga njerëzit që ngacmoi. 

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat