​Nicki Minaj thirret për një intervistë në Shtëpinë e Bardhë

Mediale Vip

​Nicki Minaj thirret për një intervistë në Shtëpinë e Bardhë

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 16:20
​Nicki Minaj

Pasi këngëtarja e njohur Nicki Minaj kritikoi efektivitetin e vaksinave, ajo mori një telefonatë nga Shtëpia e Bardhë për t'i shpjeguar asaj pse procesi i imunizimit është i rëndësishëm, shkruan "People".

Në fillim të kësaj jave, Minaj refuzoi të marrë pjesë në Met Gala, sepse organizatorët kërkuan që të gjithë ata që hyjnë në ngjarje të vaksinohen.

Disa ditë para kësaj, ajo shkroi një cicërimë në të cilën tregoi se si kushërira e saj e mori vaksinën, pas së cilës ai mori një numër efektesh anësore prej saj. Ajo shtoi se hulumtimin e filloi vetë për të kontrolluar cilësinë e vaksinave.

Me këtë rast, kryeministri Boris Johnson, si dhe kreu anglez i shërbimit, Chris Whitty, folën, duke kritikuar këngëtaren amerikane për përhapjen e teorisë "të pavërtetë" dhe "qesharake" se vaksinat e koronavirusit mund të shkaktojnë impotencë.

Edhe Anthony S. Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, nuk mbeti indiferent ndaj deklaratave të saj, kështu që ai gjithashtu hodhi poshtë "teoritë e saj të komplotit" në lidhje me vaksinat.

Ajo tani ka marrë një ftesë nga Shtëpia e Bardhë për të shpjeguar personalisht rëndësinë e vaksinave, si dhe shkallën e efektivitetit të tyre.

"Shtëpia e Bardhë më ftoi të flisja dhe mendoj se është një hap në drejtimin e duhur. Unë do të largohem. Do të vesh një kostum rozë, të frymëzuar nga filmi" Legally Blonde ", dhe do të jetë e qartë për të gjithë se jam serioze, "shkroi Minaj, ndër të tjera.

Revista “People” kontaktoi Shtëpinë e Bardhë, për të kontrolluar saktësinë e këtij informacioni. Ata morën një deklaratë të shkurtër: "Ne vepruam si me të gjithë qytetarët e tjerë, i ofruam Niki Minajt një bisedë telefonike me ekspertët tanë, të cilët me shumë dashamirësi do t'i shpjegojnë asaj se sa të sigurta dhe efektive janë vaksinat."

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat