Jeni gati për Gigi, një artiste e re plot stil po vjen

Mediale Vip

Jeni gati për Gigi, një artiste e re plot stil po vjen

Nga: Maksim Gjokaj Më: 20 shtator 2021 Në ora: 15:18
Bergita Perkolaj - Gigi

Quhet në muzikë Gigi e emri i saj i vërtetë është Bergita Perkolaj.

Ajo ka gati projektin e parë muzikor e do të publikohet për pak ditë me një super klip.

Gigi jeton në Austri por me origjinë është nga Gjakova e shumë shpejt me bindje e themi falë zërit dhe stilit të saj do të jetë një artiste e fortë e muzikës shqiptare.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BERGITA (@giigiofficial)

Ka filluar që kur ishte 7 vjeç të këndojë ku më pas filloi me disa covera e tashmë është gati të vijë në mënyrë profesionale dhe më e pjekur.

Stili i saj është American Pop dhe RnB dhe përveç tregut shqiptar ajo synon dhe atë internacional, ndërsa në muzikën shqiptare veçon apo dëgjon më shumë Kida, Dhurata Dora, Elvana Gjata, Mc Resha, Lyrical Son, Don phenon.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat