Justin Bieber hyn në tregun e marihuanës

Mediale Vip

Justin Bieber hyn në tregun e marihuanës

Më: 5 tetor 2021 Në ora: 16:12
Justin Bieber

Justin Bieber ka hyrë në tregun e marihuanës. Ai po punon me një kompani me qendër në Los Angeles, Palms, për produktet.

Sipas Bloomberg, Palms specializohet në produktet e kontrolluara të kanabisit, me paketat e saj, që shiten për 32 dollarë në vende si Nevada dhe Kaliforni.

“Unë jam një fans i Palms dhe asaj që ata po bëjnë duke e bërë kanabisin të arritshëm dhe duke ndihmuar në destigmatizimin e tij, veçanërisht për shumë njerëz që e konsiderojnë të dobishme për shëndetin e tyre mendor,” tha 27-vjeçari.

Shkencëtarët po studiojnë efektet e kanabisit në shëndetin mendor. Një studim i vitit 2020 nga studiuesit në Universitetin Columbia dhe Institutin Psikiatrik të Shtetit të Nju Jorkut tha se marihuana mund të ndihmojë në problemet me depresionin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat