Aktori i njohur probleme me drejtësinë, ekipi i xhirimit e çon në gjykatë

Mediale Vip

Aktori i njohur probleme me drejtësinë, ekipi i xhirimit e çon në gjykatë

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 20:07
Burak Ozçivit

Aktori i njohur turk, Burak Ozçivit ka përfunduar në gjykatë pasi disa punonjës të serialit “Kurulus: Osman”, pretenduan se aktori i ka fyer rëndë gjatë xhirimeve.

Autoritetet nisën një hetim kundër aktorit me akuzën e “fyerjes publike të më shumë se një personi”.

Aktori mohoi akuzat duke thënë: “Është e vërtetë që mjedisi ishte stresues, por unë kurrë nuk kam shqiptuar fjalë ofenduese ose fyerje. Kushdo që më njeh nga afër e di se unë nuk jam një person që mund bëj këto mallkime”.

Por, së fundmi gjatë një prononcimi për mediat, ai iu përgjigj sërish akuzave për fyerje. “Ju të gjithë më njihni. Linja ime, qëndrimi im është i qartë. Nuk është diçka që më shqetëson mua personalisht. ”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat