Dalin pamjet, Alec Baldwin shfaqet i përlotur pas vrasjes së fotografes gjatë filmit

Mediale Vip

Dalin pamjet, Alec Baldwin shfaqet i përlotur pas vrasjes së fotografes gjatë filmit

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 09:02
Alec Baldwin

Aktori dhe producenti i njohur amerikan, Alec Baldwin qëlloi për vdekje drejtoren e fotografisë dhe la të plagosur regjizorin gjatë xhirimeve të filmit ‘Rust’.

Fotoja e tij ku shihet i shqetësuar në parkingun jashtë Zyrës së Sherifit të Qarkut Santa Fe pasi u mor në pyetje, është bërë publike në mediat botërore.

Ai shfaqet gjysëm i ulur, me kokën poshtë dhe i përlotur.

Baldwin mendoi se arma që kishte në dorë ishte ‘lodër’ mirëpo gabimisht ajo ishte e mbushur dhe i mori jetën Halyna Hutchins, drejtores së fotografisë.

I plagosur ka mbetur Joel Souza, 48 vjeç, regjisori i filmit.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat