Robin Krasniqi kurorëzohet me modelen Marigona Krasniqi në xhaminë Mati 1 në Prishtinë

Mediale Vip

Robin Krasniqi kurorëzohet me modelen Marigona Krasniqi në xhaminë Mati 1 në Prishtinë

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 20:41
Robin Krasniqi në xhami

Boksieri Robin Krasniqi pak ditë pasi e bëri publike lidhjen e dashurisë me modelen Marigona Krasniqi, është kurorëzuar sipas parimeve islame në xhaminë e Mati1 në Prishtinë.

Pasi kryerjes së kësaj ceremonie Hoxhë Fadil Musliu i ka uruar çiftit mbarësi në jetën bashkëshortore.

“Sot në xhaminë Mati-1 në Prishtinë, kampioni botëror Haxhi Krasniqi e bëri kurorëzimin sipas parimeve fetare islame. Kurorëzimin e bëri para hoxhallarëve të nderuar: Hoxhë Fadil Musliu Imami i xhamisë, hoxhë Ekrem Avdiu imam nga Mitrovica si dhe hoxhë Xhelal Kaloshi imam në Gjermani.

Zoti e bekoftë çiftin e ri dhe ju dhashtë mbarësi në jetën bashkëshortore.”, ka thënë hoxha.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat