Historia e Johnny Depp dhe Amber Heard do të bëhet dokumentar

Mediale Vip

Historia e Johnny Depp dhe Amber Heard do të bëhet dokumentar

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 10:36
Johnny Depp dhe Amber Heard

Historia e martesës së Johnny Depp dhe Amber Heard do të jetë subjekt i një dokumentari të ri me dy pjesë. Depp, 58 vjeç dhe Heard, 35 vjeçe, janë përfshirë në vite të betejave ligjore dhe të dy kanë mohuar akuzat e njëri-tjetrit për abuzim në familje.

Tani një dokumentar i titulluar Johnny vs. Amber – thuhet se tregon historinë nga të dy këndvështrimet e tyre – është në punë sipas Deadline. Kompania e prodhimit Optomen qëndron pas projektit i cili do të publikohet në shërbimin e transmetimit Discovery+.

Ana e Depp-it e historisë do të detajohet nga pjesa e parë e dokumentarit dhe më pas ana e Heard-it do të pasqyrohet në të dytën.

“Përmes kasetave, videove në shtëpi dhe mesazheve me tekst të shfaqura në gjykatë, këta filma u japin shikuesve një pasqyrë të rrallë dhe të rëndësishme për një martesë që shkoi në mënyrë tragjike të gabuar dhe për të kuptuar më mirë çështjen jashtëzakonisht të rëndësishme të dhunës në familje”, tha ai.

Depp dhe Heard kanë zhvilluar një betejë ligjore përmes padive të ndryshme që kur ajo paraqiti kërkesën për divorc në maj 2016 pas vetëm 15 muajsh martesë.

Disa ditë pasi bëri kërkesën për divorc, ajo e akuzoi atë për abuzim në familje dhe siguroi një urdhër të përkohshëm ndalimi kundër tij. Depp i ka mohuar me vendosmëri akuzat, por iu dha një goditje e madhe vitin e kaluar kur humbi një aksion shpifjeje që kishte ngritur kundër “The Sun”, pasi media britanike e quajti atë një ‘rrahëse të gruas’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat