Tuti Sejdiu niset për ta përfaqësuar Kosovën në "Miss Universe"

Mediale Vip

Tuti Sejdiu niset për ta përfaqësuar Kosovën në "Miss Universe"

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 09:24
Tuti Sejdiu

Të hënën e 13 dhjetorit do të organizohet në Israel eventi i “Miss Universe” që do të bëjë bashkë dhjetëra përfaqësuese nga e gjithë bota.

Në mesin e tyre do jetë edhe e përzgjedhura e Kosovës, Miss Tuti Sejdiu.

Rreth dy javë përpara eventit, ajo sot ka marrë rrugë drejt Izraelit.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes rrjeteve sociale ku mes tjerash është shprehur:

“Po nisem drejtë rrugës për të ndjekur ëndrrën time ta përfaqsoj Kosovën në Israel ku do të mbahet gara madhështore e Miss Universe . Uroj që gjatë kësaj eksperience do të arrijë të ju bëj krenarë të gjithëve”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat