‘Se di për sa kohë e kam pasur tumorin në kokë’, Adriana Matoshi flet për sëmundjen

Mediale Vip

‘Se di për sa kohë e kam pasur tumorin në kokë’, Adriana Matoshi flet për sëmundjen

Më: 2 janar 2022 Në ora: 19:41
Adriana Matoshi

Deputetja dhe aktorja, Adriana Matoshi së fundi është përballur me një sëmundje të vështirë.

Asaj pas nëntë vitesh i është rikthyer tumori në kokë.

Pas një operacioni ajo mposhti sërish sëmundjen me sukses. E tashmë kur kanë kaluar javë nga operacioni, Matoshi është kthyer në sallën e Kuvendit duke vazhduar planet e saj.

Gjatë një interviste për Klan Kosova, ajo ka folur për vështirësitë dhe gjërat e bukura me të cilat u përball në 2021-shin.

‘Krejt çka më kujtohet është takime me shumë njerëz, punë shumë. Kam folur shumë, takime me gra e vajza të dhunuara fizikisht e psikologjikisht, gra të keqtrajtuara, vizita në spital e në familje të varfra. Tubime me njerëz, fotografi me njerëz, telefonata, e-mail, shkolla me fëmijë, udhëtimi në Kosovë e Shqipëri për punë, familje shoqëri. Probleme, zgjedhje, pandemi, organizime, nervoz, vaj, të qeshura, intervista e seriale’, ka thënë deputetja.

Matoshi ka sqaruar gjithashtu se nuk e ka ditur momentin kur ka filluar të i shfaqet sëmundja pasi sipas saj ajo ka pasur angazhime të mëdha dhe nuk e ka kuptuar nga lodhja.

‘Nuk e di për sa kohë e kam pasur tumorin në kokë sepse unë vazhdimisht kam punuar dhe kam qenë shumë e lodhur. Nganjëherë kam fjetur më shumë dhe jam zgjuar e lodhur, nganjëherë nuk kam fjetur hiç dhe prapë e lodhur. Nuk jam ndal asnjëherë edhe pse nuk mundesha. Kah fundi nuk kisha artikulim të mirë, më humbte mendimi gjatë bisedave, isha gjysmë e fjetur, dhe krejt në fund kisha marramendje e mundim, me vinte nxehtë dhe më shtrëngonte koka prapa. I bëra kontrollat dhe më doli ajo çka e prisja’, ka thënë ndër të tjera ajo.

Deputetja dhe aktorja lajmin për sëmundjen e pati rrëfyer vet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat