Banorët festojnë 100 ditë brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother VIP”

Mediale Vip

Banorët festojnë 100 ditë brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother VIP”

Më: 14 janar 2022 Në ora: 20:32
Banorët e Big Brother

Spektakli Big Brother VIP nisi më 1 tetor dhe që nga ajo kohë ka marr vëmendjen dhe është bërë ndër më të komentuarat.

Por, gjatë kësaj kohë ka patur shumë banorë që kanë hyrë në periudha të ndryshme, e disa të tjerë që janë larguar qoftë me eliminimin nga vota e publikut apo me vet kërkesën e atyre.

Ndërsa, në mesin e atyre qa janë sot, vetëm disa janë që kanë fillimi dhe sot kanë shënuar plotë 100 ditë nga dita kur kanë hyrë brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri.

Donald Veshaj, Ilir Shaqiri, Arjola Demiri, Beniada Nishani dhe Monika Lubojna janë pesë banorët që janë pjesë e BB VIP nga fillimi, teksa synojnë finalen e madhe që mbahet më 18 shkurt.

Sot banorët kanë qëndruar së bashku në oborrin e shtëpisë dhe së bashku kanë ngre dolli për të shënuar 100 ditshin e tyre të qëndrimit brenda.

Ndërkohë, kujtojmë që pas festës së ndërrimit të moteve në shtëpinë e BBV janë bërë pjesë edhe pesë banorë të rinj.

Ndryshe, sonte (e premte) pritet eliminimi i banorit të radhës nga tre të nominuarit e kësaj jave.

 Ndryshe, BIG Brother VIP Albania mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën IPKO, në dy kanale të dedikuara posaçërisht për të ndjekur banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, 24/7, pa pagesë shtesë, të numëruara 31 dhe 32 në listën e kanaleve, si dhe përmbledhjen javore në kanalin TOP Channel.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat