Loja “Shtet, qytet…”, ndez debat mes banorëve të Big Brother VIP, nuk e dinë gjirafa a shkruhet me “gj” apo “xh”

Mediale Vip

Loja “Shtet, qytet…”, ndez debat mes banorëve të Big Brother VIP, nuk e dinë gjirafa a shkruhet me “gj” apo “xh”

Më: 17 janar 2022 Në ora: 07:20
Banorët e Big Brother

Banorët e BBV sonte kanë luajtur lojën e famshme “shtet, qytet…”.

Ata kanë qëndruar në dhomën e ndejës teksa luanin lojën e caktuar nga Vëllai i Madh.

Por meqë banorët vinin nga qytete të ndryshme, loja nxiti debat te shqiptimi dhe shkrimi i fjalëve.

Në një moment ata debatojnë për fjalën gjirafa për të cilën nuk janë të sigurt se si shkruhet.

Disa e kanë shkruar me xh disa me gj, e që realisht shkruhet me këtë të fundit.

Ndërkohë loja kishte debate të shumta sa i përket shkrimit të fjalëve.

 Ndryshe, BIG Brother VIP Albania mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën IPKO, në dy kanale të dedikuara posaçërisht për të ndjekur banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, 24/7, pa pagesë shtesë, të numëruara 31 dhe 32 në listën e kanaleve, si dhe përmbledhjen javore në kanalin TOP Channel.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat