Adele pritet të fitoi mbi 500 mijë funte në natë nga performancat në Las Vegas

Mediale Vip

Adele pritet të fitoi mbi 500 mijë funte në natë nga performancat në Las Vegas

Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:18
Adele

Adele do të fitojë 500,000 £ në një shfaqje nga e premtja – duke e bërë atë një nga yjet femra më të paguara në historinë e rezidencave në Las Vegas.

Biletat për fundjavë me Adele në Colosseum të Caesars Palace variojnë nga 700 deri në 9000 paund.

Këngëtarja super-ylli do të marrë shkurtimin e saj nga shitjet, si dhe nga të gjitha mallrat e shitura në lokalin me 4200 vende, shkruan The Sun.

Ajo do të trajtohet me një mori përfitimesh me Caesars të shtrirë në një suitë private prej 30,000 £ në natë, e aksesueshme në çdo kohë gjatë qëndrimit, një shërbëtor, asistent ekzekutiv, shofer dhe siguri.

Adele dhe të ftuarit do të jenë gjithashtu në gjendje të hanë dhe të pinë falas në çdo vendpushim Caesars.

Një burim tha: “Adele është bileta më e nxehtë në Las Vegas për momentin dhe ajo po merr një qindarkë të bukur prej saj".

“Ajo pritet të fitojë mbi 500,000 £ për koncert vetëm falë shitjeve të biletave, madje edhe para tregtimit".

Rod Stewart besohet se ka bërë 1.9 milionë funte një shfaqje për rezidencën e tij në 2012 në Colosseum.

Lady Gaga thuhet se ka bërë mbi 700,000 £ një koncert nga rezidenca e saj në MGM Park Theatre midis 2017 dhe 2019.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat