Aktorja e njohur dha lajmin e ëmbël të fejesës

Mediale Vip

Aktorja e njohur dha lajmin e ëmbël të fejesës

Më: 22 janar 2022 Në ora: 06:34
Michelle Dockery, Jasper Waller-Bridge

Aktorja e famshme Michelle Dockery është fejuar!

Ylli i “Downton Abbey” njoftoi në “Times” të Britanisë së Madhe të enjten se ajo do të martohet me Jasper Waller-Bridge.

Gazeta raporton se Dockery, 40 vjeç, dhe i fejuari i saj tani, 34 vjeç, kanë qenë së bashku që nga viti 2019 pas takimit përmes miqve të përbashkët.

Mes lajmeve të fejesës, një burim i tha “DailyMail”, “E gjitha u mor ngadalë dhe në një mënyrë të menduar, por ata po shijojnë vërtet të qenit bashkë”.

Miqtë dhe familjet e tyre janë shumë të lumtur për ta. Është shumë e bukur”, shtoi burimi.

“Jasper është pak më i ri se Michelle, por ai është takuar me gra të tjera më të moshuara në të kaluarën dhe duket se është i lumtur”

Dockery ishte e fejuar më parë me John Dineen, i cili vdiq në vitin 2015 pas një beteje me kancerin. Ai ishte 34 vjeçar.

“Ne ishim të fejuar dhe të martuar në zemër, dhe kështu e konsideroj veten një të ve,” i tha ajo “Guardian” në vitin 2017. “Nuk kam fjalët për të përshkruar se si ndihesha… Nuk kam qenë kurrë më e përkushtuar ndaj çdo gjëje në jetën time se ai. Kështu që në atë kohë gjithçka thjesht u mbyll. Puna, gjithçka”.

Ajo vazhdoi: “Puna nuk kishte rëndësi. Ju befas bëheni një ekspert onkologjik. Këto gjëra bëhen bota juaj, dhe sigurisht që ishte prioriteti im”.

Ndërsa Dockery është më i njohur për portretizimin e saj të Lady Mary në “Downton Abbey”, burri i saj i ardhshëm është një drejtor krijues në YMU Group.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat