“Gocat në diell rrinë dhe kuvendojnë, pika që s’iu bie se nga burrat rrojnë”

Mediale Vip

“Gocat në diell rrinë dhe kuvendojnë, pika që s’iu bie se nga burrat rrojnë”

Më: 27 janar 2022 Në ora: 21:39
Iliri

Iliri iu ka drejtuar vajzave në “Big Brother VIP”.

Duke qëndruar në kuzhinën e shtëpisë së famshme në Shqipëri bashkë me Tanin, dyshja kanë pastruar enët.

Ndërkohë, banoret, Arjola, Einxhel, Monika dhe Beniada kanë qenë në oborrin e shtëpisë teksa bisedonin.

Kjo gjë i ka penguar Ilirit sepse bashkë me Tanin i cili i pastronte enët pasi janë ushqyer të gjithë banorët e shtëpisë.

“Gocat në diell rrinë dhe kuvendojnë, pika që s’iu bie se nga burrat rrojnë”, thotë Iliri, vargje këto te poezisë nga Andon Zako Çajupi dedikuar gjinisë mashkullore, megjithatë Iliri i ndërron vendet.

“Burrat nën hije, lozin, kuvendojnë pika që s’u bie se nga gratë rrojnë”, janë vargjet nga autori i poezisë, “Fshati im”.

Shiko videon nga minuta e 1:20 teksa flet Iliri:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat