Aktorja e njohur kërcënohet me vdekje

Mediale Vip

Aktorja e njohur kërcënohet me vdekje

Më: 28 prill 2022 Në ora: 13:50
Amber Heard

Amber Heard ka punësuar një ekip sigurie për mbrojtje mes frikës nga kërcënimet dhe sulmet e fansave të Johnny Depp në gjyqin e saj për shpifje, ka mësuar The Post.

Firma e sigurisë, me staf nga ish-zyrtarë ushtarakë dhe qeveritarë, po monitoron “përkrahësit e Johnny që përpiqen të kenë akses në oborrin e Gjykatës së Qarkut [Fairfax], automjetet ose hyrjen në objekt”.

Kompania e profilit të lartë ka stacionuar personel në oborrin e gjykatës Fairfax, Va., me Heard që paguan të paktën 120 dollarë në orë për roje, tha një burim me njohuri për situatën.

Është e paqartë se sa roje – të cilët po punojnë të fshehtë – po e mbrojnë atë.

Heard, 36 vjeç, dhe ekipi i saj ligjor u janë nënshtruar kërcënimeve në internet javën e kaluar.

“A është në rregull të vrasësh dhe hash avokatin e Amber Heard, pasi ajo ndoshta do ta vrasë brutalisht atë vetë?” një person postoi të martën në Twitter.

“Kush dëshiron të bashkohet me mua në ekspeditën time për të vrarë brutalisht Amber Heard,” shkroi një përdorues tjetër më 13 prill, derisa ajo ishte në seancë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat