Camila Cabello tregon se çfarë e ndihmoi për t’u shëruar mendërisht

Mediale Vip

Camila Cabello tregon se çfarë e ndihmoi për t’u shëruar mendërisht

Më: 11 maj 2022 Në ora: 17:06
Camila Cabello

Në një intervistë të re për Rolling Stone, Camila Cabello tha se të fliste për shëndetin mendor dhe të ishte plotësisht e sinqertë në albumin e saj të ri "Familia" e çoi atë drejt rrugës së shërimit mendor.

“Thjesht më bëri shumë më të hapur dhe më të pambrojtur në miqësitë e mia, më pas në performancat e mia dhe më pas në intervistat e mia”, tha këngëtarja 25-vjeçare. "Pati këtë efekt domino në çdo fushë tjetër të jetës sime."

Cabello tha se diskutimi i hapur për shëndetin mendor në disa kultura mund të shihet ende si dobësi, që është një arsye tjetër pse ajo është bërë kaq e zëshme në lidhje me këtë temë.

"Duke bërë këto biseda - veçanërisht në komunitetin latin - ndihem sikur dua të flas më shumë për këtë në spanjisht dhe me atë komunitet gjithashtu," vazhdoi ajo. “Edhe duke folur për këtë me familjen time, është shumë ndryshe.”

Cabello ka treguar më parë se ka qenë në gjendjen më të keqe mendore përpara pandemisë së koronavirusit, por e kaloi falë terapisë, albumit dhe një ndjesie të re për veten pas ndarjes me yllin e popit, Shawn Mendes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat