Njihuni me Hyrmeten, zyrtarën e Ministrisë së Infrastrukturës, që ka disa profesione!

Mediale Vip

Njihuni me Hyrmeten, zyrtarën e Ministrisë së Infrastrukturës, që ka disa profesione!

Më: 16 maj 2022 Në ora: 12:05
Hyrmete Berisha

Hyrmete Berisha është me të vërtetë shembull se si duhet të jetë një vajzë shqiptare.

Ajo është një vajzë goxha e zgjuar dhe shumë e zonja.

Përveç se është zyrtare kapacitet në Ministrinë e Infrastrukturës ajo poashtu ka edhe disa profesione të tjera që i zotëron me profesionalizëm dhe zotësi, si Psikologe, Sociologe, Diplomate, Shofer instruktore dhe Inxhiniere e komunikacionit.

Me punën dhe aktivitetet e saja të ndryshme Hyrmetja na dëshmon se përveç bukurisë së saj ajo ka dëshmuar shumë e shum herë vehten edhe ne profesionet e lartë përmendura.

Vlenë të cekët se ajo në vitin 2014-të, në kuadër të Qeverisë së Kosovës, ishte pjesë e Komisionit për verifikimin e kategorive të dalura nga lufta.

Përveç zotësis së saj në profesionet që ajo ka zgjedhur dhe bukurisë së saj, ajo poashtu është edhe një vajzë e sinqertë dhe shumë e dashur për familjen dhe rrethin e saj.

Image
Image
Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat