Pas dënimit të Gucatit e Haradinajt, reagon Leonora Jakupi: Ju që e votuat Gjykatën Speciale ju thaftë dora

Mediale Vip

Pas dënimit të Gucatit e Haradinajt, reagon Leonora Jakupi: Ju që e votuat Gjykatën Speciale ju thaftë dora

Më: 19 maj 2022 Në ora: 06:50
Leonora Jakupi

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn.

Të njëjtit u shpallën fajtorë për publikimin e dokumenteve të Speciales dhe u dënuan me nga katër vjet e gjysmë burgim e dënim me gjobë prej 100 eurove.

Lidhur me këtë pati reagime të shumta dhe një të tillë së fundmi e bëri edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Leonora Jakupi.

Kjo e fundit shpërndau një fotografi të tyre teksa shtoi: “Ju që e votuat gjykatën speciale ju thaftë dora”.

“Në emër të popullit të Kosovës dënuat heronjtë e Lirisë”, vazhdoi më tej artistja nga Drenica.

Image
Postimi i Leonora Jakupit

Kujtojmë që Gucati dhe Haradinaj u arrestuan në shtator të vitit 2020, pas dyshimeve se në disa konferenca për media në selinë e OVL-UÇK në Prishtinë kanë shpërndarë dokumente të klasifikuara të Dhomave të Specializuara, që njihen edhe si Gjykata Speciale

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat